شرکت سایمان مهر آریا

 معرفی اولین شاسی‌بلند کوچک شرکت تویوتا

 

تویوتا با ساخت یک شاسی‌بلند کوچک وارد پررونق‌ترین بخش بازار خودروی اروپا شد. یاریس کراس قرار بود در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود. اما پس از لغو این نمایشگاه و تعطیلی نمایشگاه خودروی پاریس به دلیل ویروس کرونا، کارخانه ژاپنی ماشین جدید خود را در اینترنت رونمایی کرد.

یاریس کراس بر روی شاسی ساخته می‌شود که برای مدل هچ‌بک یاریس ساخته شده است. ابعاد ماشین کمی بزرگ‌تر شده و تویوتا می‌گوید که با تغییراتی در موتور، ماشین را چابک‌تر کرده است.

 

برخلاف بسیاری از شاسی‌بندهای بازار، یاریس را می‌توان به صورت دو دیفرانسیل هم سفارش داد. تویوتا می‌گوید با اینکه مصرف عمده این ماشین در شهر است، اما می‌خواهد امکان رانندگی خارج از شهر هم برای رانندگان فراهم باشد.

 

اکثر مدل‌های یاریس‌ کراس با قوای محرکه هیبرید ساخته می‌شود، اما ماشین را می‌توان در بعضی از بازارها با موتور بنزینی هم خرید.

ظاهر ماشین ترکیبی از مدل هچ‌بک و شاسی‌بلندهای بزرگ‌تر تویوتا است. یاریس‌ کراس در اروپا و برای مشتریان اروپایی طراحی شده، اما قرار است در بازارهای دیگر هم فروخته شود.

 

بازار شاسی‌بلندهای کوچک در اروپا بسیار شلوغ و رقابت در آن بسیار سخت است. سال گذشته بیش از دو میلیون دستگاه شاسی‌بلند کوچک در اروپا فروخته شد.

 

یاریس کراس برای پیدا کردن مشتری باید با مدل‌هایی نظیر نیسان جوک، فورد پوما، فولکس‌واگن تی-کراس و رنو کپچر رقابت کند. تویوتا می‌گوید که برنامه‌اش تولید ۱۵۰ هزار دستگاه در سال است و می‌خواهد در نهایت هشت درصد بازار را در اختیار بگیرد.

تاريخ: ۱۳۹۹/۲/۱۸

ورود اعضاء

خبرنامه

نظرسنجی

آدرس دفتر مرکزی : مشهد- بلوار قرنی – برج اطمینان – طبقه هفتم - واحد 704
تلفن : 27-05137237726
آدرس دفتر فروش : مشهد- خیابان ملک الشعراء بهار - مقابل استانداری
تلفن : 29-05138530628
پست الکترونیک : info@saymanmehr.com


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت بازرگانی سایمان مهر آریا (برند سایمان موتورز) می باشد. و هر گونه کپی برداری غیرمجاز پیگرد قانونی دارد.
طراحی و سئوی سایت : سینام - ایرسئو